تشکل های دانشجویی

معرفی تشکل های اسلامی


بی تردید وجود تشکل‌های اسلامی سیاسی در میان دانشجویان یکی از علل پایداری و تأثیرگذار حرکت‌های دانشجویی بوده است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این تشکل‌ها پایگاهی مناسب برای پاسداری از ارزش‌ها و مبانی اسلامی در دانشگاه و کانونی برای مبارزه با رژیم ستم شاهی محسوب می‌شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تغییر اقتضائات اجتماعی و سیاسی کشور این تشکل‌ها علاوه بر کارکردهای نظری و فکری با حضور پرشور در عرصه‌های علمی و سیاسی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و تعیین کننده‌ترین جریان‌های سیاسی در جهت‌گیری‌های اجتماعی و سیاسی کشور شده‌اند. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران و حضور فعال دانشجویان در عرصه‌های مختلف انقلاب و دفاع مقدس نمونه‌هایی از نقش آفرینی‌های جنبش دانشجویی کشور می‌باشد.

اینک پس از گذشت قریب ۳۵ سال از انقلاب اسلامی مردم ایران و گشوده شدن فصل جدیدی از مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی جامعه، زمینه حضور و مشارکت جوانان بویژه دانشجویان در عرصه‌های اجتماعی مساعدتر و تمایل آنان به فعالیت در تشکل‌های دانشجویی افزایش یافته است. از این رو در قالب آیین‌نامه گروه‌های دانشجویی که مایل به فعالیت سیاسی ـ اجتماعی در عرصه دانشگاه باشند با طی مراحل قانونی مجوز لازم را از دانشگاه اخذ می‌نمایند. ​​​​​​​

​​​​​​​دریافت مجموعه آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی فعالیت تشکل های اسلامی دانشگاهیان (وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری )

انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه صنعتی شریف
کانال تلگرام:  @anjomansut
شماره تماس:66164807
همکف ساختمان ابن سینا

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه صنعتی شریف
کانال تلگرام:  @Mostaghelsharif
شماره تماس:66164996
همکف ساختمان ابن سینا

بسیج دانشجویی

دانشگاه صنعتی شریف
کانال تلگرام:  @basij_sharif
شماره تماس:66164808
همکف ساختمان ابن سینا

جامعه اسلامی دانشجویان

دانشگاه صنعتی شریف
کانال تلگرام:  @Sharif_Islamic_Society
شماره تماس: 66164880
​​​​​​​ایمیل : anvari@sharif.ir
همکف ساختمان ابن سینا